Pastrimi i bregut te liqenit

News image

Pastrimi i bregut të liqenit dhe përmirësimi i infrastrukturës së plazheve përgjatë vijës liqenore është nisma ...

Semaforet apo rreth-rrotullimet?!

News image

Rrethrrotullimet ne pikat kyce te qytetit te Shkodres duket se nuk e shpetojne dot situaten e ...

Pushtimi i trotuareve vijon rutinen

News image

Problemi i tregtareve ambulant qe kane pushtuar trotuaret duket se eshte nje situate prezente e cila ...

Breshëri dëmë në zonat malore. Zona e Shllakut dhe e Komanit me dëmtime të mëdha

News image

Një breshër I rënë në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme ka shkaktuar ...

Grabitja e “exchange”, nuk ka të dyshuar. Policia : Grabitesit marrin 2 milion lekë nga dyqani

News image

4 person janë shoqëruar në polici të cilët janë marrë në pyetje nga Krimet e Rënda ...

Kërkohet urdhër mbrojtje për dy raste, nisi procedimi penal

News image

Dy kërkesë padi për lëshim urdhër mbrojtje ka lëshuar policia pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe ...

-
+
6

LAJME sociale - TV1-CHANNEL
Shtate ditet e javes, pushim

Shtate ditet e javes, pushim Shqiptaret duan te flene shume gjume, te hane

Familja Kukeli në mës të katër rrugëve

Familja Kukeli në mës të katër rrugëve Familja Kukeli mbetet në qiell të hapur, kj

Përfituesit e rinj të ndihmes ekonomike

Përfituesit e rinj të ndihmes ekonomike Rreth 25 familje kanë aplikuar për herë t

Vau Dejes - qendra per femijet autik

Vau Dejes - qendra per femijet autik Momenti kur ka mesuar se femija i saj eshte a

Shkolla në lagjen “ Mark Lula”, dhe këtë shtator shkolla nuk do hapet për nxënës

Shkolla në lagjen “ Mark Lula”, dhe kët E përfunduar plotësisht e gatshme për të

Inagurohet qendra e te moshuarve

Inagurohet qendra e te moshuarve Ne komunen e Bushatit eshte inaguruar qendra

Bursa për rreth 4000 studentë e nxënës

Bursa për rreth 4000 studentë e nxënës Rreth 3550 të rinj, nga të cilët 1900 stud

Përfituesit e pensionit social, emigrantet rrezikojne mos përshfirjen në këtë skemë

Përfituesit e pensionit social, emigrantet r Me reformën në pensione pritet të ketë nj

Myslimanet perkujtojne Israne dhe Miraxhin

Myslimanet perkujtojne Israne dhe Miraxhin Myftinia e Shkodres ka organizuar në xhamin

Lidhi antiduhan dhe masat e reja

Lidhi antiduhan dhe masat e reja Personat VIP tashmë do të jenë të kontrol

Pushteti vendor i Pukes “braktis” shkollat

Friday, 15 August 2014 15:45 Lajme
Print PDF

Pjesa me e madhe e shkollave ne rrethin e Pukes lene per te deshiruar dhe duket se pushteti vendor ka hequr dore per investime ne to. Kjo ndikuar edhe nga reforma administrativo – territoriale, e cila i ka hequr shpresat nje pjese te vendoreve se do te rikandidohen. Kur kane mbetur me pak se 1 muaj nga fillimi i vitit te ri shkollor, situata nuk duket aspak premtuese. Kreu i zyres arsimore ne kete rreth, Nikolin Prenga ka apeluar ndaj te zgjedhurve vendore ne menyre qe te reagojne duke investuar ne keto godina.

Prenga i gjendur ne nje situate te veshtire, i ka kerkuar edhe prefektures fondin e planifikuar ne buxhetet bashkiake e komunale te Pukes.

Sipas grafikut te zyres arsimore Puke, jane gjithsej 50 godina qe kane nevoje per nderhyrje te menjehershme me investime ne lyerje, nderrim xhamash e dyersh, baze materiale si dhe ne rikonstruksion te pjesshem.

 

Motorat e ujit ne plazhin e Velipojes

Monday, 07 July 2014 12:38 Lajme
Print PDF

Motorrat e ujit janë një rrezik serioz për jetën e pushuesve, dhe një shqetësim përmanent. Plazhi I velipojës këtë vit duket se I ka marrë masat për të shmangur rrezikun nga motorrat e ujit.

Pushuesit shprehen se deri tani nuk ka pasur asnjë shqetësim sa I përket motorrave të ujit, të cilët në vitet e kaluara kanë qenë shqetësim serioz për gjithë zonën.

Sistemimi I zonës dhe rritja e sigurisë së pushuesve kjo në bashkëpunim edhe me policinë kufitare ka bërë që të ketë të vendosur zonën e hyrjes dhe daljes së motorrave të ujit.

Për kryetarin e Komunës Velipojë Pashko Ujka pushteti local ka ofruar infrastrukturën me qëllim që të mos ketë shqetësime nga motorrat e ujit gjatë sezonit turistik.

Plazhi I Velipojës është ndër zonat më të frekuentuara sa I përket turizmit familjar, kryesisht të turistëve nga Kosova.

 

TV1-CHANNEL Art dhe kulture

Festa e "Shen Rrokut" ne Bushat

Besimtare te shumte nga komuna e Bushatit, ju bashkuan festimeve te festes se “Shen Rrokut” ne famulline kushtuar ketij pajtori. Mesha solmne u kremtua ne kapelen e varrezave

Read more

Who's Online

We have 433 guests online

Europa Grand Hotel


time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module

Velipoja "Grand Europa" - Resort

PROGRAME - TV1-CHANNEL